Ritverslag 17-03-2019

Ritverslag 17-03-2019

Boekel


Gisteren hadden we geluk dat we naar Boekel en terug overal langs de buien af fietsten, zodat we op een enkel hagelkorreltje na droog bleven.

Dat had heel anders gekund, want het had op verschillende plaatsen in Brabant heel fors geregend. Wind hadden we wel en niet zo’n beetje ook. Naar Boekel toe hadden we die recht op onze sneppert. Dat hakte er bij een aantal van ons zo hard in dat ze op het einde van de tocht dreigden af te haken. Uiteindelijk bleef de groep intact. We reden dus het rondje Boekel, of wel onze Nulandse Lente Tocht van 26 mei a.s. over een afstand van 80 km. De lange afstand zal dan 110 km bedragen. De door Joop uitgezette tocht is door zijn variëteit erg mooi. Ook het pauze-adres in Boekel bij de Mouthoeve mag er zijn. Goeie koffie, lekker gebak en een prima bediening. We waren gisteren met 12 man en waren natuurlijk gestoken in onze nieuwe kleding. Niet alleen de kleding was nieuw, maar een aantal leden heeft ook een nieuwe fiets aangeschaft. Een van hen was Wout, die de meesten van ons, waaronder ik, verraste met een nieuwe hagelwitte Specialized, met alles er op en er aan. Ook de nieuwe matzwarte Specialized van Tonny zag er gelikt uit. Verder hebben Joop, Carlos en Geert-Jan prachtige nieuwe fietsen aangeschaft, terwijl Tonny de kroon spande met nog een nieuwe racefiets. De meeste nieuwe fietsen zijn uitgerust met schijfremmen en een elektrisch schakelsysteem. Ikzelf kreeg een nieuw frame van Giant omdat er een lakprobleem bij mijn oude karretje was opgetreden. Of ze het bij Giant hebben geweten weet ik niet maar ik kreeg een frame in exact dezelfde kleuren als onze nieuwe tenues. Dat is toch wel kicken moet ik eerlijk zeggen. Het feit dat onze leden massaal investeren in nieuw grei is natuurlijk een teken dat ze nog een aantal jaren willen “vlammen” bij onze vereniging en dat is verheugend nieuws. Zondag staat het rondje Son en Breugel op het programma. De afstand bedraagt 100 km en we vertrekken als vanouds weer om 08.00 uur. Op 4 april gaan we onze eerste donderdagavondtocht fietsen en zoals je weet fietsen we nog steeds elke dinsdagmiddag met een man of 4, 5 of 6 een rondje van een 70 km met een bakske koffie onderweg. De vertrektijd is 13.00 uur. Morgen zijn de voorspellingen weer prima, met mogelijk wat zon en weinig wind. Ik nodig jullie uit.