Rondje Oploo


Datum: 07-05-2017

Rondje Oploo

Graag neem ik jullie even mee terug naar afgelopen donderdag 4 mei, de dag waarop in Nederland om 20.00 uur twee minuten stilte in acht wordt genomen in verband met de dodenherdenking. Ik dacht dat het André was die kwam met het idee om die twee minuten ook tijdens onze donderdagavondtocht in acht te nemen. Er was van de veertien leden niemand die protesteerde en om 20.00 uur stonden we net voor Ooijen stil in de berm om onze gedachten de vrije loop te laten. Ik weet niet hoe dit voor de rest was, maar persoonlijk vond ik het best een bijzonder moment in de geschiedenis van onze vereniging. Het zegt ook iets over de maatschappelijke betrokkenheid van onze leden en dat is een groot goed en iets om trots op te zijn. Minder trots was ik op de geringe belangstelling voor de tocht van gisteren. We waren immers maar met negen man en dat was veel te weinig voor zo'n mooie tocht onder toch wel best goede fietsomstandigheden. Deze geringe opkomst ging echter op geen enkel moment ten koste van het fietsplezier van die negen leden. Sterker nog: we hebben heerlijk gefietst. Joop had de route in die zin aangepast, dat we niet meer dat hele lange stuk in de buurt van De Rips hadden, maar een bochtiger traject rondom Handel. Dat is mij goed bevallen, al kwamen we net niet aan de geplande 100 kilometers (98). Bij Ons Moe in Oploo zagen ze ons weer graag komen. Wel hadden we geluk dat we een paar grote groepen net voor waren, zodat we niet al te lang op de koffie en het gebak hoefden te wachten. Bij het zien van de andere groepen werd andermaal duidelijk dat je toerfietsen tot op best hoge leeftijd kunt beoefenen en dat je daarvoor niet perse een afgetraind lichaam nodig hebt. "Dubbel lucht achter" bromde Tonny bij het zien van een wel zeer uit de kluiten gewassen Udense toerfietser die net een snee mik van ongekend formaat naar binnen frotte. Wat hij daarmee bedoelde is duidelijk. Toch hadden zowel Tonny als ik ook wel weer grote bewondering voor de man die toch gewoon op een zondagochtend zijn sport gaat beoefenen. De terugweg bracht ons veel wind in het nadeel, maar de wegen rond met name Mill waren zo prachtig dat we die tegenwind snel vergaten. Rond de klok van twaalf uur kwamen we met een voldaan gevoel Nuland binnen gereden. Het gemiddelde lag ergens rond de dertig per uur en dat was niet slecht met negen man. Volgende week (moederdag) is het weer klimmen geblazen als we voor een tocht van 100 kilometers naar Rhenen gaan. We vertrekken om 08.00 uurTerug naar nieuwsoverzicht
Vorige pagina

Deze website is gerealiseerd door: DigiFactory Webworks
VladerackenVeldtoertocht 2018 VladerackenVeldtoertocht 2018